Co można kupić za 100 zł?

Prezenty do 100 zł często wybiera się dla osób najbliższych – dla rodziców, dla żony/męża, itd. Trzeba przyznać, że jest to znacząca kwota, która jest w stanie pozwolić na drobne szaleństwa zakupowe. Można kupić za to m.in. jedną porządną rzecz lub też można zdecydować się na kilka mniejszych propozycji. Wśród ciekawych inspiracji, jakie są w stanie zmieścić się do wyżej wymienionej kwoty, można wymienić książki. Ich nigdy dość, a za 100 zł można kupić przynajmniej dwie lub nawet trzy książki.

Babilon. Kryminalna historia kościoła

Stanisław Obirek i Artur Nowa, znani już z książki “Gomora”, po raz kolejny postanowili wypowiedzieć wojnę kościołowi, dowodząc z jak potężną instytucją ma się dzisiaj do czynienia. Mityczny Babilon jest symbolem zniewolenia. I tego właśnie chcą dowieść autorzy. Faktu, że w chwili obecnej kościół chce zniewolić człowieka przez swoje sztywno narzucone reguły. Czy to jest prawda? Czytając tą książkę należy zachować “trzeźwy umysł”. Jednym ta pozycja może się bardzo spodobać. Innym nie. Jedno jest pewne – książka okazała się hitem, który nie daje o sobie zapomnieć. Tym bardziej teraz, jeżeli na każdym kroku można obserwować ilość złych rzeczy, jakie ma się do czynienia na co dzień w ten instytucji.

Bogaty ojciec, biedny ojciec

Dla wielu osób książka ta stała się przewodnikiem do lepszego życia. Autorami jest Robert T. Kiyosaki. Co ciekawe, publikacja znajduje się na rynku już od 2007 roku i nic nie traci na swojej wartości. Pomimo tego, że na bieżąco można obserwować to, co dzieje się na świecie, który zmienia się każdego dnia. Autor pokazuje tu wiele cennych nauk. Jedna – chyba najważniejsza – odnosi się do tego, jak można dorobić się fortuny. Nie trzeba urabiać się po łokcie na stanowisku w wielkiej korporacji. Dużej fortuny można dorobić się dzięki temu, że ktoś zmieni swoje mentalne nastawienie do świata. Wystarczy zacząć od jego zmiany, a reszta przyjdzie sama. Inne wskazówki zamieszczone w środku są równie ciekawa, jak ta wyżej wspomniana.